Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

zakonczenie 2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/15

I znów koniec roku, egzaminy zdane, można pomyśleć o tak długo wyczekiwanych wakacjach z rodziną...

Przedwakacyjny piątek rozpoczęliśmy Spowiedzią św dla dzieci i dziękczynną Mszą św w j. arabskim , sprawowaną przez Proboszcza Abunę Ferasa. Czuło się podniosłą atmosferę , że znów minął rok nauki i wspólnego życia pod jednym dachem w Domu Pokoju. Podczas obiadu zostały wyróżnione dzieci, który osiągnęły najlepsze wyniki w nauce. Po obiedzie rozpoczęły się przygotowania do wspólnego grillowania w naszym "lasku". Każdy włączył się jak umiał. Późnym popołudniem przy pomocy Ks. Tomka i S. Lidii udało się wzniecić ognisko i ogień na grilla. Dzieciom dopisywały apetyty i humory.
Ale zakończenie roku, to nie tylko przyjemności, ale wcześniejsza ciężka praca. W tym roku jedna nasza wychowanka zdaje egzamin dojrzałości, już zdała egzaminy w swojej szkole, teraz egzaminy państwowe. Co może dziwić -arabskie dzieci, które są mułzumanami zdają egzamin ze swojej religii, natomiast chrześcijańskie nie maja prawa zdawać egzaminu ze swojej religii...
Kilka dni wcześniej w szkole Helen miało miejsce uroczyste zakończenie szkoły, z zaproszonymi gośćmi, występami i wręczeniem świadectw. Czas zacząć dorosłe życie.
Pozostałe dzieci też na zakończenie szkoły zdają egzaminy, starsze ze wszystkich przedmiotów, młodsze z wybranych. Do następnej klasy otrzymało promocję 21 dzieci.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim Przyjaciołom i Dobrodziejom naszego DOMU, dzięki którym nasze dzieci mogą spędzać szczęśliwe dzieciństwo i zdobywać wiedzę o Bogu i o świecie. Bóg zapłać!


Powrót do treści | Wróć do menu głównego