Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

wakacje 2015

DOŚWIADCZENIA MISYJNE W DOMU POKOJU NA GÓRZE OLIWNEJ


W tym roku miały miejsca 2 doświadczenia misyjne w naszym domu. Młodzież z archidiecezji poznańskiej zaczerpnęła smaku misji , poświęcając swój czas dla innych z miłości ku Bogu.
W dniach od 27 czerwca do 14 lipca w Domu pokoju w ramach doświadczenia misyjnego przebywała 10 osobowa grupa młodzieży męskiej z parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych Swarzędzu pod opieką Ks. Jarka Czyżewskiego.
Wolontariusze w tym czasie odmalowali pokoje dla dzieci oraz wyszlifowali i polakierowali dziecięce łóżka.

galeria zdjęć


Akademickie Koło Misjologiczne już po raz szósty przyjechało do Domu Pokoju . Podczas swojego miesięcznego pobytu od 26 .07. do 24 .08. 8 -osobowa grupa młodzieży akademickiej, zainteresowana pomocą misjom wspierała nasze dzieło swoją pracą. Widocznymi owocami są: wypielony i uporządkowany ogród, dach nad suszarnią, przygotowanie terenu pod plac zabaw, pomalowanie bawialni i założenie rolet, odnowienie winnicy i ogólne przygotowanie domu na przyjęcie dzieci w nowym roku szkolnym. Oprócz tych owoców, widocznych dla oczu każdy z uczestników zawiązał w sercu zawiązki nowych owoców, które będą dojrzewać w ich i naszym codziennym życiu.

Wiara bez uczynków
martwa jest sama w sobie

Można by się zastanawiać, co skłania młodych ludzi w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie, do życia wiarą w Jezusa Chrystusa i tworzenia wspólnoty w Jego Imię , by dawać siebie innym, a może by innym dawać odrobinę miłości Boga?
Niech odpowiedzią na te pytania będą słowa Papieża Franciszka: „
Aby dzielić życie z ludźmi i dać siebie ofiarnie, musimy także uznać, że każda osoba jest godna naszego poświęcenia. Nie ze względu na wygląd fizyczny, na zdolności, na język, na mentalność albo ze względu na przyjemność, jaką może nam sprawić, ale dlatego, że jest dziełem Boga, Jego stworzeniem. Niezależnie od jakichkolwiek pozorów każdy zasługuje na naszą miłość i nasze poświecenie. Stąd jeśli uda mi się pomóc żyć lepiej jednej jedynej osobie, to już wystarczy, aby uzasadnić dar mojego życia”(Evangelii Gaudium).


więcej zdjęć

Siostry i dzieci z Domu Pokoju szczerze wyrażają swoją wdzięczność
za Waszą ofiarność
- Bóg zapłać!

galeria


Powrót do treści | Wróć do menu głównego