Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

Swiecenia2015

TAJEMNICA POWOŁANIA


W niedzielę, 8 lutego, uczestniczyłyśmy w uroczystości Święceń Prezbiteratu i Diakonatu Braci Franciszkanów.


Uroczystości miały miejsce w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nazarecie. Święcenia Prezbiteratu przyjął nasz rodak - Brat Tomasz Dubiel, natomiast święcenia Diakonatu przyjęli bracia Br.Davida Granier i Br.Sinisa Srebrenovic.
Polskie siostry zakonne z różnych Zgromadzeń, posługujące w Jerozolimie, Nazarecie i Hajfie, uczestniczyły w Eucharystii, by dziękować Bogu szczególnie za dar życia, wiary i powołania Ojca Neoprezbitera Tomasza, oraz nowych diakonów. W tym szczególnym dniu Ojca Tomasza otoczyli także współbracia Franciszkanie a także rodzina i przyjaciele. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za wielki dar święceń kapłańskich.
Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Kardynał Lorenzo Baldisseri. w homilii mówił o radości z bycia chrześcijaninem. Przypomniał nam także, że Nazaret jest wyjątkowym miejscem, gdzie Bóg szczególnie puka do drzwi naszego serca. I oczekuje, że tak jak Maryja, odpowiemy TAK.
Ksiądz Kardynał mówił również o całkowitym oddaniu siebie, o całkowitym złożeniu siebie w darze na służbę Bogu i Kościołowi. Te ważne słowa przypomniały nam także o naszym osobistym TAK wypowiedzianym w dniu złożenia Ślubów Wieczystych.
Gorąco polecamy modlitwie Ojca Tomasz. Niech Bóg dokonuje nadal w Jego życiu wielkich rzeczy. Niech Jego serce płonie ogniem Ducha Świętego.

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego