Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

Matki Boskiej CzestochowskiejUroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Jerozolimie"Zróbcie wszystko,
cokolwiek wam powie"(J 2,5).
"Chodźcie, wstąpmy na Górę Pana do świątyni Boga Jakuba"(Iz.2). Wszyscy, którzy czczą Czarną Madonnę wstąpili dziś na Górę Pana do świątyni Zaśnięcia Matki Bożej. Mszę świętą przed wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, znajdującym się w krypcie Bazyliki, sprawowało 8 kapłanów. Modlitwie przewodniczył Ks. Prof. Wojciech Pikor z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który wygłosił również okolicznościowe kazanie.
Koncelebrujący kapłani to zarówno ci, którzy posługują w Ziemi Świętej jak i ci, którzy przybyli pogłębić swoją wiedzę biblijną oraz nawiedzić miejsca święte.
We Mszy świętej uczestniczyły również Siostry Elżbietanki z Domów Polskich, Siostry Matki Bożej Miłosierdzia i Jezusa Miłosiernego oraz osoby pielgrzymujące w Ziemi Świętej śladami Pana Jezusa. Zebrani wierni modlili się przede wszystkim o pokój dla kraju ojczystego i potrzebne łaski dla współrodaków.
Ks. Wojciech zachęcił uczestników do odwagi w zawierzeniu Słowu Bożemu na wzór sług z Kany Galilejskiej, którzy zrobili wszystko, co Pan im powiedział. Zwrócił również uwagę, że dotyk Mistrza może sprawić, że nasze życie nabierze wartości.
Ufni w pomoc Maryi pozwólmy przechodzić Panu Jezusowi przez nasze życie i odważnie "postępować w światłości Pana"(Iz.2).


Powrót do treści | Wróć do menu głównego