Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

Kaplica - Dom Pokoju

Kaplica pod wezwaniem Dzieciątka Jezus
w Domu Pokoju w Betlejem


Dzień 17 września to szczególna Uroczystość w Betlejemskim Domu Pokoju.
J.E.Arcybiskup Giuseppe Lazzarotto przybył do nas ze szczególnym posłaniem, by poświęcić nowo wyposażoną kaplicę. Uroczystą Eucharystię koncelebrował również O.Rajner karmelita z Niemiec, który od wielu lat nas wspiera zarówno duchowo jak i materialnie.
Ku naszej wielkiej radości w tym szczególnym dniu była z nami Najprzewielebniejsza Matka Generalna M.Samuela wraz z Sekretarką Generalną S.M.Anną, nie zabrakło również naszej Przewielebnej Siostry Prowincjalnej M.Kamili. Przybyły również Siostry z Elżbietańskich Domów Jerozolimskich.
W tej ważnej chwili byli z nami ci, którzy nas wspierają: Dobroczyńcy i Przyjaciele Domu. Specjalnie na poświęcenie kaplicy przybył z Krakowa wraz z żoną Pan Architekt Zbigniew Hudzik, który zaprojektował i nadzorował projekt kaplicy, był również P. Jamal Hijazi Inżynier prowadzący prace budowlane od początku. Swoją obecnością zaszczycił nas również Konsul Honorowy RP w Palestynie dr. Rafic Rismawi wraz z żoną oraz kilka osób zaprzyjażnionych z domem i wspierających nas w różnych sytuacjach. Nie zabrakło również przedstawicieli rodzin naszych dzieci.
W homilii Ks.Arcybiskup poruszył przede wszystkim temat MILOŚCI.
"...Jesteśmy tu dzięki Łasce Boga, po to by dzielić się miłością. Odrobina miłości, którą Jezus pomnaża w nas i wzmacnia, może zmienić wszystko. Dom zbudowany na miłości ma solidne fundamenty. We wszystko co robimy powinniśmy wkładać cząstkę miłości. Jeśli dzielimy miłość między sobą to ona się pomnaża. Miłość to Dar od Boga, bo Bóg jest Miłością i daje nam Siebie...."
Po Eucharystii spotkaliśmy się wszyscy razem przy stole, by dzielić się radością i miłością.
Dzieci bardzo przeżyły Uroczystość. Wieczorem spotkaliśmy się w "nowej" kaplicy na wspólnej adoracji, by podziękować Jezusowi w sposób szczególny za Jego wielką Miłość do każdego z nas.
Kilka dziewczynek pozostało dłużej, by przed żłóbkiem okazać swoją wdzięczność pięknym śpiewem i tańcem ku czci Dzieciątka Jezus.

Bogu niech będą dzięki za WSZELKIE DOBRO!Powrót do treści | Wróć do menu głównego