Siostry Elżbietanki - Jerozolima


Idź do treści

Gora Oliwna - marzec 2015

Z kroniki Domu Pokoju...


piątek 20.03.2015

W dniu wolnym od szkoły, razem z dziećmi wybraliśmy się autokarem w okolice Betlejem. Skauci chrześcijańscy zagospodarowali nam wolne popołudnie mnóstwem atrakcji. Na przywitanie odbyło się malowanie twarzy dzieciom, co sprawiło wiele radości. Następnie udaliśmy się na przedstawienie - dzieci miały możliwość posłuchać piosenek, potańczyć, wystąpić na scenie. Kolejnym punktem programu było tzw. zbieranie jajek. Każdy otrzymał torebkę, po czym udaliśmy się na zewnątrz do ogrodu i szukaliśmy kolorowych pisanek, ukrytych w krzewach, trawie, przy ogrodzeniu. Zadaniem było nazbierać jak najwięcej jajek. Dzieci poczuły ducha rywalizacji i uradowane biegały po całym ogrodzie. Na zakończenie nie zabrakło też czegoś dla ciała - prawdziwa uczta składająca się z pizzy i babeczek na deser. Po popołudniu pełnym wrażeń, wróciliśmy do domu.wtorek - 24.03.2015

W tym dniu Dom Pokoju odwiedził klaun. Klaun okazał się być Hiszpanem, który wraz z dwoma towarzyszami z Polski - Stanisławem i Krzysztofem przyszli wystąpić przed dziećmi. Nagranie z występu klauna ma zostać wykorzystane na stworzenie filmu na festiwal filmowy.
Po obiedzie i odrobieniu lekcji dzieci zebrały się na dworze, aby obejrzeć występ. Gość bardzo szybko zyskał sympatię dzieci kufrem pełnym skarbów, żartami i czarującą nieporadnością. Przestawił dwie krótkie historie z budującym morałem: o deszczowej chmurze, którą słońce zamienia w błękitne niebo oraz o tym, że klucz do szczęścia znajduje się w sercu, nie w przedmiotach. Oczywiście, jak przystało na klauna, miał ze sobą balony i masę śmiesznych czapek i masek. Na końcu każdy został obdarowany cukierkami, była także okazja do zrobienia sobie zdjęcia. Występ bardzo spodobał się mieszkańcom Domu Pokoju - zarówno tym małym, jak i większym.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego